• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://plus.google.com/u/0/+VehbiAk%C5%9Fit
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
VEHBİ AKŞİT
Kategoriler
Site Haritası
ŞİFÂ-İ ŞERİF DERSLERİ
Örnek Nesil
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.66445.6871
Euro6.35426.3796
Aile Hayatı

Fransızca Site
İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
İbrahim Halveti
ibrahim halveti
Vav ve Elif

18 Mart 2015 Şehitler Günü Anma Etkinlikleri

18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü anma törenleri İlçemizde saat: 09.00 da Gazibeğendi Mevkii Şehitler Anıtına bayrak asılması, çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı.

Söz konusu törene İlçemiz Kaymakamı Muammer AKSOY, Garnizon Komutanı Jand.Bnb.Ferhat ASLAN, İlçe Belediye Başkanı Özer KAYALI, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa TOPAL,  İlçe Müftüsü Vehbi AKŞİT, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın Daire Amirleri, Kuşadası Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı ve üyeleri ile görevli öğretmen ve öğrenciler ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Şehitlerimizin anısına günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Erdal SEZGİNER ile İlçe Garnizon Komutanı Ferhat ASLAN tarafından yapıldı. İlçemiz okullarında eğitim gören öğrencilerimiz tarafından okunan şiirlerin ardından, İlçemiz Kaymakamı Muammer AKSOY tarafından İstiklal Savaşı Gazilerinden Mehmet TAŞ'ın torunu Rukiye GEZER'e dedesi adına İstiklal Madalyası verildi.

Gazibeğendi Mevkiinde gerçekleştirilen programın ardından  saat: 10.00itibariyle Adalızade Mezarlığında yer alan  Şehitlik Mezarlıkları ziyaret edilerek, şehitlerimiz mezarları başında anıldı. Mimar Osman Camii Müezzin Kayyımı Ali KÖSEnin okuduğu Kur'an-ı Kerim'in ardından Kuşadası Müftüsü Vehbi AKŞİT tarafından dua yapıldı.

Heyet halinde  Kuşadası Şehitler ve Gaziler Derneği ziyaret edilerek, burada şehit ve gazilerimiz için okunan mevlit dinlendi. 

Kuşadası Şehitler ve Gaziler Derneği'nde yapılan programa Müftülüğümüz adına Hanım Camii İmam Hatibi Ali Yılmaz, İkioluklu Camii İmam Hatibi Ekrem Duyar, Sanayi Camii İmam Hatibi Metin Dirgen ve Hacı İbrahim Camii İmam Hatibi Halil İbrahim Bice katıldı. Okunan Yasiin-i şeriften sonra tüm şehitlerimiz gazilerimiz için dua edildi. 

Ziyaret programından sonra İlçemiz Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, okulun  öğrencilerince sergilenen "18 Mart Çanakkale Savaşı" konulu  tiyatral gösteri izlendi. Tören İlçemiz Kaymakamı Muammer AKSOY ve Eşi tarafından şehit ve gazi aileleri için verilen öğle yemeği ile sona erdi.     

Haberin resimleri için tıklayınız  

384 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
30 Cüz ve Mesajlar
Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam265
Toplam Ziyaret2223162

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 21°
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası