• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://plus.google.com/u/0/+VehbiAk%C5%9Fit
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
VEHBİ AKŞİT
Kategoriler
Site Haritası
ŞİFÂ-İ ŞERİF DERSLERİ
Örnek Nesil
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.57365.5959
Euro6.18786.2126
Aile Hayatı

Fransızca Site
İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
İbrahim Halveti
ibrahim halveti
Vav ve Elif

Kuşadalı İbrahim Halveti Sempozyumu Düzenleme Kurulu Toplantısı

Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği ile Kuşadası Müftülüğü ‘nün ortaklaşa hazırladığı ve 1-3 Nisan 2016 tarihleri arasında Kuşadası Sealight Resort Otel’de yapılacak olan Kuşadası ve civarı Tasavvufi Hayat ve Hz. İbrahim Halveti Sempozyumu Düzenleme Kurulu toplantısı yapıldı. 
Düzenleme Kurulu ; Başkan Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslami Bilimler İslam Hukuku Ana Bilim dalı başkanı Prof. Dr Mustafa YILDIRIM başkanlığında, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Ana Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Himmet Konur, Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim üyesi Mehmet Veysi Dörtbudak, Kuşadası Müftüsü Vehbi AKŞİT ve Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği başkanı Mahmut ÖKÇESİZ ile iki gün süren toplantılar ve inceleme gezileri yaptılar. Kuşadası'nda yapılan toplantılarda sempozyuma katılacak bildirilerin son durumu, kabul edilen bildiri özetleri, bildiri sunacak akademisyenlerin ulaşım ve konaklama konuları, sempozyum programı, sempozyum katılım belgeleri, afişleri, sempozyum oturumları, oturum konuşma süreleri, vb teknik konular ayrıntılı olarak ele alındı ve her detay titizlikle incelendi. 

Birinci gün yapılan toplantılardan sonra, sempozyumun yapılacağı otel, sempozyum salonu, otel odaları, ses düzeni, konser salonu, vb. konular düzenleme kurulu başkan ve üyeleri tarafından incelendi ve sempozyum süresince doğabilecek tüm aksaklıklar için tedbirler konuşuldu. Birinci günün akşamı kurul üyelerinin ve eşlerinin de katıldığı akşam yemeğinde neşeli bir ortamda sohbet edildi ve günün yorgunluğu atıldı.

İkinci gün ise ; düzenleme kurulu başkanına, üyelerine ve eşlerine Kuşadası şehri gezdirilerek Kuşadası'nın tarihi ve kültürü hakkında bilgiler verildi. 

Dernek başkanımız Mahmut Ökçesiz rehberliğinde yapılan bu gezide, İbramaki, kale içi, Alkış evi, kale içi camisi, Hacı İbrahim Camisi ve haziresi, Yıldırım Caddesi üzerindeki bazı tarihi evler, Çalıkuşu evi sırasıyla gezildikten sonra, düzenleme kurulu restore edilen ve Kuşadası Müftülüğüne hibe edilen Ulvi Adalıoğlu Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulunduğu. Klasik Türk müziği ve Tasavvuf musikisi koroları, Ney, tambur, bendir, rebap, vb. musiki kursları, Osmanlıca ve Arapça dil kursları, katı, minyatür, hüsn-ü hat, tezhip, kağıt rölyef, vb. gelenekli Türk Sanatlarının öğretileceği bu merkezi inceleyen kurul üyeleri bazı tavsiyelerde bulunuldular.
353 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
30 Cüz ve Mesajlar
Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam307
Toplam Ziyaret2253753

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
35° 39° 21°
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası