• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905321561576
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
  • https://www.instagram.com/vehbiaksit
VEHBİ AKŞİT

Vehbi Akşit Çekmeköy Müftüsü

Kategoriler
Site Haritası
ŞİFÂ-İ ŞERİF DERSLERİ
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.607316.6738
Euro17.573517.6439
Aile Hayatı

Fransızca Site

İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
İbrahim Halveti
ibrahim halveti
Vav ve Elif

2015 Yılı Kutlu Doğum Haftası Açılış Konuşması

KUŞADASI TİCARET ODASI KONFERANS SALONU
16 Nisan 2015 Perşembe
 
        Açılış Konuşması:
 
Sayın Kaymakamım,
Sayın İl Müftüm,
Sayın Belediye Başkanım,
Sayın Garnizon Komutanım,
Sayın Cumhuriyet Başsavcım
Konferansımıza teşrif eden ilçe Müftülerim
Daire Amirlerim,
Siyasi Partilerimizin başkanları ve sivil toplum teşkilatlarının değerli temsilcileri,
Kuşadası’nda görev yapan din gönüllüsü meslektaşlarım,
Basınımızın değerli mensupları,
Çok kıymetli hanım efendi ve bey efendiler,
Ve Çok Değerli Peygamber Dostları,
Peygamber Efendimizi anmaktan anlamaya çalışmak için çaba sarf eden, Peygamber Efendimizi daha yakından tanımak için, zahmet edip konferansımıza teşrif eden siz değerli misafirlerimizi saygıyla selamlıyor, teşkilatımız adına şükranlarımı arz ediyorum.
Kutlu Doğum Haftamıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Peygamber Efendimizin (S.A.V.)’in dünyaya teşrifleri münasebetiyle 14-20 Nisan haftası 1989 yılından bu yana, KUTLU DOĞUM HAFTASI adı altında ülkemizin her köşesi ve aziz milletimizin yaşadığı her ülkede sevinç ve coşkuyla kutlanmaktadır.
         Amaç: Hz. Peygamberimizi sadece Camilerde değil, uygun her mekânda onun şanına yakışan bir şekilde anmak ve anlamaya çalışmaktır.
Bu bağlamda Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda toplumun acil ihtiyaç duyduğu bir konuyu gündeme taşıyıp, onu Kur’an ve Sünnet çerçevesinde topluma yansıtmaktadır. Bu yıl da “Hz. PEYGAMBER ve BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI”  gündeme taşınmıştır.
Birlikte yaşama ahlakı ve onun kurallarına uymak gerçek Mü’min ve Medeni insanın işidir. Peygamberimiz (S.A.V.)’in ifadesiyle “O kendisi için istediğini kardeşi için de arzu eder, kendisi için arzu etmediğini kardeşi için de arzu etmez”.
Bu anlayış Apartmanımıza, iş yerlerimize, Devlet dairelerimize, trafik seyrimize, alış verişimize kısaca hayatımızın her safhasına girdiği gün daha güzel ve medeni bir toplum oluruz.
Allah (CC) Dünyayı İnsanlara emanet etti. Bizi de bir birimize emanet etti. Emanete ihanet insana yakışmaz. Birlikte yaşama ahlakı açısından Peygamberimiz (S.A.V.) “Mü’min başkalarıyla hoş geçinir, başkasıyla hoş geçinmeyen kimsede hayır yoktur” diyerek Mü’min’i ne güzel tarif etmiştir.

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle,

Bu salonu bize tahsis eden Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Sayın Serdar Akdoğan Bey’e, ikramları sağlayan Sayın Ertuğrul Acun Bey’e, Esmaül Hüsna ve Veda Hutbesini, peygamber dostlarına hediye eden Sayın Melahat Bilici Çelik hanımefendiye, din görevlisi meslektaşlarıma, emeği geçen herkese ve zahmet edip buraya kadar gelen, vakit ayıran siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum.
Konferansımıza konuşmacı olarak davetimize icabet eden ve Kuşadası’na teşrif eden Aydın İl Müftümüz Muhterem Hocam Ömer KOCAOĞUL Bey’e şükranlarımı arz ediyor, hoş geldiniz diyorum.

Güzel Ahlakı tamamlamak, güzellikleri yaymak için gönderilen güzeller güzeli Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyaya teşriflerinin 1444. Yılı olan, 2015 yılı Kutlu Doğum Haftamızın hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”
Vehbi AKŞİT- Kuşadası Müftüsü

Yorumlar - Yorum Yaz
30 Cüz ve Mesajlar
Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret3116868

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası