• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5321561576
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
  • https://www.instagram.com/vehbiaksit
  • https://www.youtube.com/channel/UC5S_skAvSgjSjx7-XW1KjAw
VEHBİ AKŞİT

Vehbi Akşit Çekmeköy Müftüsü

Kategoriler
Site Haritası
ŞİFÂ-İ ŞERİF DERSLERİ
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Aile Hayatı

Fransızca Site

İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
İbrahim Halveti
ibrahim halveti
Vav ve Elif

Hatim Duası

HATİM DUASI

      Euzü Billahi Mineş Şeytanirracim. Bismilahirrrahmanirrahim

      Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn. Ves- salâtü ves- selâmü alâ Rasûlinâ Muhammediv ve alâ âlihî ve sahbihî ecmeıyn.

      Allâhümme rabbenâ, yâ rabbenâ, tekabbel minnâ, inneke entes- semî’ul alîm. Ve tüb aleynâ, yâ mevlanâ, inneke entet- tevvâbür rahıym. 

      Vehdinâ ve veffiknâ ilel hakkı ve ilâ tarîkım müstekıym. Bi beraketi (hatmi)’l Kur’ânil azıym. Ve bi hurmeti men erseltehû rahmetel-lil âlemiyn.

      Vağfü annâ ,yâ rahıym. Vağfü annâ, yâ kerîm. Vağfirlenâ, zünûbena, bi fadlike ve cûdike ve keramike yâ ekramel ekramiyn. Ve yâ erhamer râhımîn. 

      Vel-hamdü lillâhi rabbil âlemîn.


      Ey istediğini istediğine veren ve istediği vakit almak kudret ve kuvvetine sahip olan Yüce Rabbimiz!

     

      Sana hamdederiz daima ‘Elhamdü lillâh’ diye. Sana şükrederiz, ‘nimetlerin bize ihsânındır’ diye. Bize ancak sen acırsın ‘mü’min kullarım’ diye.

 

     Yalnız sana ibadet eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizleri kendine kul, Habîb’in Muhammed Mustafa’ya ümmet eyle. Dünyanın sıkıntılarıyla ve günahlarıyla bunalan ruhlarımızı, kararan kalplerimizi okunan Kur’an nuruyla aydınlık eyle Yâ Rabbi.

    

      İmandan sonra küfre dönmekten, hidâyete erdikten sonra dalâlete düşmekten, İslâm’la şereflendikten sonra hor görülmekten bizleri muhafaza eyle Yâ Rabbi.    

    

      Yâ ilâhel âlemîn. Rahmetin gazabından üstündür, bize rahmetinle tecelli eyle.Bazı yüzlerin ağarıp bazı yüzlerin kararacağı günde; bizleri yüzü ak, gönlü pâk olan ve Sevgili Rasûlü’nün ‘Livâ-ül Hamd’ isimli sancağı altında toplanan, mesut ve bahtiyar insanların zümresine dâhil eyle Yâ Rabbi.

    

       Yâ Rabbi! Hasta kullarına şifâ, dertli kullarına devâ, borçlu kullarına da edâlar nasîp eyle. Vatanımızı ve tüm İslâm beldelerini güç yetmez, tâkat erişmez; yangın, sel, zelzele gibi âfet ve musîbetlerden muhâfaza eyle Yâ Rabbi.

    

       Yâ ilâhel âlemîn okuduklarımızdan hâsıl olan sevabı; bütün Peygamberlere, Hz. Peygamber’in âilesi, ashâbı ve etbâına, bütün ulemâ ve şühedâ’ya ve şu anda ‘âmîn’ diyen cemaatimizin de tüm geçmişlerinin ruhlarına hediyye eyliyoruz, vâsıl eyle Yâ Rabbi. Bu kardeşlerimizi her iki cihanda azîz eyle Yâ Rabbi!

   

      Bizler de tüm geçmişlerimiz gibi sevdiklerimizden ayrılacağımız zaman, kâmil bir îman, sâlih bir amel ve arınmış bir ruhla huzuruna çıkmayı nasîp eyle Yâ Rabbi.

       
      Not: Merasimin amacına göre aşağıdakilerden biri buradan itibaren eklenir.

      
      Sana yapmış olduğumuz duâları, Mescid-i Haram’da, Mescid-i Nebevi’de ve Mescid-i Aksâ’da yapılan duâlarla birlikte ‘Fe tekabbelehâ rabbühâ bi kabûlin hasenin’ âyetinin sırrına mazhâr eyle Yâ Rabbi.

    

       Bizlere son nefeste Kelime-i Şehâdet ki buyrun ‘Eşhedü ....’ diyerek çene kapamayı nasîp eyle Yâ Rabbi.

 

      Âmîn. Bi hurmet-i seyyid-il mürselîn. Vel hamdü lillâhi rabbil âlemîn. EL-FÂTİHA.  


   ---------------------------------------
EKLER ------------------------------------------
   


      
Hacc Mevlidi (gidiş öncesi)

      Senin rızana ulaşabilmek için, kutsal hac yolculuğuna çıkan bu kardeşimize, o mübarek beldeleri ziyaret etmeyi, ‘hacı’ olarak dönmeyi nasip eyle ya Rabbi! Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de namaz kılmayı, Kabe-i Muazzama’yı tavaf etmeyi, Arafat ve Müzdelife’de vakfe yapmayı, o zemzemden kana kana içmeyi, Lebbeyk nidalarıyla haccını tamamlamayı nasip eyle ya Rabbi!

 

       Bu kardeşimizin haccını mebrur, sa’yini meşkür, zenbini de mağfur eyle ya Rabbi! Gittikleri gibi sağlıklı ve sıhhatli bir şekilde sevdiklerine kavuştur ya Rabbi!

 

       Hassaten şu anda el açıp ‘amin’ diyen cemaatimizden de, o mübarek beldeleri görmeyi arzu eden, oranın hasreti ile gönülleri kavrulan kardeşlerimize de en yakın zamanda imkanlar bahşeyle ya Rabbi! 

   ----------------------------------------------------------------------------------

      Ramazan-ı Şerif sonunda yapılan "Hatim Duası"

       Hâssaten Mübarek Ramazan ayı boyunca, bizlerin okuduğu, cemaatimizin dinlediği ve takip ettiği Hatm-i Şerif’ten hâsıl olan sevabı, evvelâ Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafâ (SAV)’in azîz, latîf, mübârek ruhlarına hediyye eyledik vâsıl eyle Yâ Rabbi.

 

       Ayrıca cemaatimizin evlerinde okumuş olduğu…….aded hatm-i şerifi de katında ayrı ayrı kabul eyle Yâ Rabbi! Bu kardeşlerimizin kelime kelime göz yorarak okuduğu hatimleri de makbul olan hatimlerden eyle Yâ Rabbi! Ve bu hatimler her ne niyet üzere okunmuş ise sahiplerinin niyetlerini halis ve makbul eyle Yâ Rabbi! 

 Kaynak: Şükrü Yıldız Web Sitesi


Yorumlar - Yorum Yaz
30 Cüz ve Mesajlar
Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam208
Toplam Ziyaret3637984

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası