• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://plus.google.com/u/0/+VehbiAk%C5%9Fit
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
VEHBİ AKŞİT
Kategoriler
Site Haritası
Örnek Nesil
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.34605.3674
Euro6.08926.1136
Aile Hayatı

Fransızca Site
İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
Vav ve Elif
İbrahim Halveti
ibrahim halveti

İftar Düşünceleri

Mesai günlerinde işten çıktığımız zaman oruçlu ağız ile bir an önce eve gitmek istiyor insan. Bir an önce eve ulaşmak. Pide almak için fırında beklemek. O mübarek pide, oruçluya öyle güzel kokuyor ki...

Oruçlu sevinecek. Ne zaman sevinecek? Sofranın başında, her şey hazır, yenecek, orucun açılacağı su, zeytin veya hurma var. Sofrada siz onlara bakıyorsunuz. Onlar da size. Ancak elinize alabiliyor, tabaklara koyabiliyor. Asla ağzınıza götüremiyorsunuz. Niçin? Allah için..

Çünkü bizleri yaratan Yüce Allah "Oruç benim içindir. Onun mükafatını ben vereceğim" diyor bir kudsi hadiste. "Çünkü kulum yemesini, içmesini ve nefsani arzularını sırf benim rızamı kazanmak için terk etti" diyor Cenab-ı Allah...

Şu satırları yazarken bile, oruçlunun duyacağı sevinci yaşamak noktasında Peygamberimizin müjdesini hatırlıyorum ve sizlerle paylaşmak istiyorum. "Oruçlu için iki sevinç vardır. Birincisi orucunuzu açtığınız zaman duyduğunuz sevinç, diğeri de Rabbimize kavuştuğumuz zaman duyduğumuz sevinç."

Düşünebiliyor musunuz? Biz bu sevinci her akşam yaşıyoruz değil mi? Hele orucu bozarken ben bambaşka bir duyguya kapılıyorum. İnanın bu duyguyu siz de yaşıyorsunuzdur.

Oruç ve su ile ilgili olarak Vakit gazetesinde yazar Engin NOYAN\'ın güzel bir yazısı var:Başlığı "SU" yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Su gibi aziz olun


Yorumlar - Yorum Yaz


Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam636
Toplam Ziyaret1993320

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

30 Cüz ve Mesajlar
Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 20° 12°
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası