• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://plus.google.com/u/0/+VehbiAk%C5%9Fit
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
VEHBİ AKŞİT
Kategoriler
Site Haritası
Örnek Nesil
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33755.3589
Euro6.05236.0765
Aile Hayatı

Fransızca Site
İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
Vav ve Elif
İbrahim Halveti
ibrahim halveti

Tangala

1994 yılında Ramazan ayında Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Dağıstan'a Ramazan Görevlisi olarak görevli gittik. 10 kişilik bir kafile, Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Ergün Yücel (Şimdi Başkanlık Atama 2 Şube Müdürü) başkanlığında Ankara Esenboğa'da buluştu. Soçi üzerinden Moskova'ya oradan da Dağistan'a ulaştı.
 
Gerekli görüşmelerden sonra, kalacağımız yere gitmek üzere Kaşilayev ailesinin evinde dinlenmeye çekildik. Aradaki ayrıntıları başka bir hatıramda anlatacağım.
 
Tabi malum, Türkiye'den uzak bir yere geldik. Telefon edip, sağ salim geldiğimizi bildirmek istiyoruz. Durumu bizimle ilgilenen Müftü Yardımcısına ilettim. Tamam dedi. Bir yerlerle görüştü. Görüşeceğimiz telefon numarasını yazdırdık. Yazdırdık diyorum. Demekki otomatik görüşme yapılamıyor.
 
Gerekli görüşmeler tamamlandı. Müftü yardımcısı bana Tangala 11.00'de telefonla arayacaklar dedi. Bu söylendiğinde saat 09.00 civarında idi. Bu arada bir mevlit merasimine katılık. Daha sonra eve geldik. Saat 10.30 olmuştu. Ben de yarım saat kaldı görüşmeye diye düşünürken saat 11.00 oldu ancak bir telefon gelmedi. Saat 11.30 olunca ben dayanamadım. Tangala 11.00 de telefon gelecekti ne oldu gelmedi dedim. Ben öyle deyince, Tangala 11.00 de dedi.
 
Ben de akşam 11.00 de imiş diye düşündüm. O gece televizyon seyrettik. Çay içtik. Saatler 11.00 e geldi. Ancak yine telefon gelmedi. Yine sordum. Tangala dedik ya dedi. O zaman anladım ki, Tangala ertesi gün anlamına geliyormuş.
 
Bizim için de tatlı bir hatıra olarak kaldı.
 
TANGALA....

Yorumlar - Yorum Yaz


Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam481
Toplam Ziyaret1991144

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

30 Cüz ve Mesajlar
Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 21° 12°
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası