• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://plus.google.com/u/0/+VehbiAk%C5%9Fit
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
VEHBİ AKŞİT
Kategoriler
Site Haritası
Örnek Nesil
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.33755.3589
Euro6.05236.0765
Aile Hayatı

Fransızca Site
İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
Vav ve Elif
İbrahim Halveti
ibrahim halveti

Bugün Sevgililer Günü Ya!

BU GÜN SEVGİLİLER GÜNÜ YA…..!

(Sevgililer günü münasebetiyle bir mail aldım bugün. Sizlerle paylaşmak istiyorum:

Hadi bugün O\'na (CC) sevgini göster! Sevgililer günü ya bugün. O\'nun için bir şey yap! O\'na (cc) kendini beğendir bugün! "Seviyorum" diyorsun ya. Hadi göster sevgini!.. O (CC) neyi seviyor, neyi sevmiyor öğren!


VESev O\'nun sevdiklerini, sevmediklerinden uzaklaş! Ki, O da sevsin seni. Seven elbet sevilir ama, lafta kalmasın sevgin. Hadi bugün göster O\'na sevgini!.. Sevgililer günü ya bugün..

Bilirsin, seven hep sevdiğini anlatır, "Bülbülün yüz hikâyesi varmış, hepsi de gül üstüne.." Bugün, ulaşabildiğin herkese O\'nu (CC) anlat! O\'nu ve O\'nun en sevdiğini (SAV). Telefonla, yüz yüze, kavlen ve fiilen O\'nu anlat! O, sana senden de yakın olanı.. O, seni senden de iyi bileni.. O, sen O\'nu bıraksan da seni asla bırakmayanı..  O, en güzel sevda türküsünü, ölümsüzlük bestesini. Sevgililer günü ya bugün..

Bilirsin, seven hep sevdiğini düşünür ya.. Bugün sen de hep O\'nu düşün! O\'nun hoşuna gidecek bir şey yap! Memnun et O\'nu..

Meselâ;
Şimdiye dek isteyip te yapamadığın bir emrini uygula bugün! Eğer örtülü değilsen, hiç çıkarmamak sözüyle, Bir başörtüsü al kendine! Kılamıyorsan, bugün namaza başla!

Meselâ;

"Kur\'an\'ı mutlaka öğreneceğim" de! Biliyorsan, öğretmek için bir talebe bul kendine! Bir ayet ezberle ve uygula onu!.. Bugün bir hadis öğren ve öğret onu!..
 
Meselâ;

Bugün Sevgilini (CC) en az bir kişiyle tanıştır! Hiç tanımadığın birine selam ver! Bir yetimin başını okşa! Bir çocuğu sevindir bugün!

Meselâ;

İşyerine giderken O\'nu hatırlatacak bir hediye götür bugün, Ya da çal komşunun kapısını, yüreğini bölüş, O\'nu (CC) anlat bu vesileyle..

 

Bugün O\'nun için bir şey yap!  Ama yalnız O\'nun için.. Nefsini hiç karıştırma! Cennet hesapları yapma bugün, karşılık bekleme! Pazarlıksız, riyasız olsun her yaptığın.
 

Bugün şöyle bir düşün! Sevdiklerine ve hatta sevmediklerine, Ne kadar çok vakit ayırıyorsun?.. Fanî dediğin şu dünya için ne kadar çok çalışıyorsun?.. Yarım saat sürecek bir ziyaret için, On dakika sürecek bir yemek için, mutfakta ne kadar kalıyorsun?.. Nazlıca ağlayan yavrunun sesiyle nasıl fırlarsın yatağından, o soğuk gecede?.. İşverenin ay sonunda vereceği üç kuruş için nasıl kahredersin kendini?.. Sınıfını geçebilmek için, iyi not alabilmek için, nasıl geceni gündüzüne katarsın?.. Eşini, çocuklarını, anneni, babanı, nişanlını memnun etmek için nasıl da çırpınırsın. Tüm bunlar ve senin de ekleyebileceğin dahaları için yaptıklarının, SÖYLE, yüzde kaçını Allah için, Habibullah için yaptın bugüne kadar?..
 
Evet bugün sevgililer günü.. Sen de buluş Sevdiğinle bugün! At kendini seccadeye, bir tövbe et, dönmemecesine.. O\'nun sevmediği her şeye "elveda" de! Gözyaşların armağan olsun O\'na.. Gözyaşların ve zaten O\'nun olan yüreğin..

Bugün ve her gün!


Yorumlar - Yorum Yaz


Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam473
Toplam Ziyaret1991136

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

30 Cüz ve Mesajlar
Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 16° 8°
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası