• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5321561576
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
  • https://www.instagram.com/vehbiaksit
  • https://www.youtube.com/channel/UC5S_skAvSgjSjx7-XW1KjAw
VEHBİ AKŞİT

Vehbi Akşit Çekmeköy Müftüsü

Kategoriler
Site Haritası
ŞİFÂ-İ ŞERİF DERSLERİ
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Aile Hayatı

Fransızca Site

İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
İbrahim Halveti
ibrahim halveti
Vav ve Elif

Polis Teşkilatının 172. Yıldönümü vesilesi ile yaptığım dua

 

Vehbi AKŞİT- Kuşadası Müftüsü 
07 Nisan 2017 Cuma- Kuşadası Merkez Kaleiçi Camii

 

Euzü besmele, hamdele salvele

Ya İlahel Âlemin!

Ey sadece küçük bir kısmını görebildiğimiz şu koca kâinatı yoktan var eden, her şeyi emrimize yar eden, bizlere türlü türlü nimetler sunan Yüce Rabbimiz!

Bu nimetler içerisinde en önemlisi olan iman nimetini bizlere tattıran, inancımızı özgürce yaşayabileceğimiz, şu gök kubbe altında huzur içerisinde nefes aldığımız cennet vatanı bizlere bahşeden Ulu Allah’ım!

Verdiğin tüm bu nimetlerin kıymetini bilen kullarından eyle bizleri, bu değerlerin farkında olan ve bu uğurda mücadele veren güçlü, kararlı, iradeli, gönlü vatan millet aşkı ile dolu, kalbinde Allah sevgisi ve Allah korkusu olan salih kulların ile bizleri dünyada da ahirette de beraber eyle Allah’ım!

Ellerimizi açtık, boynumuzu büktük, yalnız sana ibadet ediyor ve yalnız Sen’den yardım diliyoruz. Yapacağımız dualarımızı kabul eyle Allah’ım!

Görünür görünmez kazalardan, takat yetmez, akla hayale gelmez belalardan memleketimizi, milletimizi ve bütün İslam âlemini lütfunla esirge ve muhafaza eyle Ya Rabbi!

Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıldönümü vesilesi ile bugün Kaleiçi Camiinde okuduğumuz Kur’an-ı Kerim’i (Yasin-i Şerif’i) dergâhı izzetinde kabul eyle.

Alllahım! Okumuş olduğumuz Kur’an-ı Kerim’i öncelikle Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV)’in mübarek ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır

diyerek, canını vatanından aziz bilen, bayrakları bayrak yapan tüm şehitlerimizin ruhlarını şâd eyle. Makamlarını cennet eyle.

Gazilerimize ve yaralı olan kardeşlerimize merhamet eyle, acil şifalar nasip eyle.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhlarına hediye eyledik vasıl eyle.

Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış cennet vatanımızı karıştırmak isteyen dâhili ve harici güçleri helak eyle.

Allahım! Devletimize ve milletimize yardım eyle. Devletimizi ve milletimizi her türlü kötülüklerden muhafaza eyle. Şu anda duamıza âmin diyen kardeşlerimizin geçmişlerine rahmet eyle.

Allah’ım! Gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin hüznü ile sana yalvarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah'ım. Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım.

Yüce kitabında ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyorsun Allah'ım, şehitlerimizi peygamberlerle, şehitlerle, salihlerle birlikte haşr-ü cem eyle. Şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya şehitleriyle birlikte cennette buluştur Allah’ım!

Peygamber Efendimiz, 'şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır' buyuruyor. Şehitlerimizi o yüce makamlara eriştir Allah'ım. Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat verme Allah’ım. Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat verme.

Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitnelerden fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allah'ım.

Batısıyla Doğusuyla, Kuzeyiyle, Güneyiyle, dilleri, ırkları, renkleri ne olursa olsun; bütün mazlumların, mağdurların umut bağladığı cennet vatanımızı her türlü sıkıntıdan, kederden bertaraf eyle Allah’ım!

İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle Allah’ım! Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım. Gazilerimize acil şifalar lütfü ihsan eyle Allah’ım!

Bizi sana ve sevgine layık eyle. Bizleri affolunanlar zümresine ilhak eyle. Sana açılan ellerimizi, sevginle dolan gönüllerimizi, rahmet ve inayetini gözleyen yüreklerimizi boş çevirme Allah’ım!

Allah’ım! Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle. Bizi iyilerle ve iyilerden eyle. Bizi cennet ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım! Senin vaadin haktır ve senin her şeye gücün yeter.

Son nefeste buyrun  “Eşhedü en la ilahe illallah.,,, diyerek, imanla bu dünyadan öbür aleme, ahirete göç edebilmeyi nasip eyle .

Âmin. Amin. Ve selamün alelmurselin velhamdulillahi Rabbil alemine el – Fatiha….

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
30 Cüz ve Mesajlar
Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret3637783

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası