• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/vehbiaksit
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=5321561576
  • https://www.twitter.com/vehbiaksit
  • https://www.instagram.com/vehbiaksit
  • https://www.youtube.com/channel/UC5S_skAvSgjSjx7-XW1KjAw
VEHBİ AKŞİT

Vehbi Akşit Çekmeköy Müftüsü

Kategoriler
Site Haritası
ŞİFÂ-İ ŞERİF DERSLERİ
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Aile Hayatı

Fransızca Site

İngilizce Öğreniyorum
Kaleiçi Camii sanal tur
Adım Adım Hac
İbrahim Halveti
ibrahim halveti
Vav ve Elif

Aküm Bitti Gelemiyorum

18 Şubat 2006 Cumartesi günü Kütahya Şehzade Kültür Merkezi’nin organize ettiği Eğitimci-Yazar Halit ERTUĞRUL’un konferansı için Belediye Kültür Sarayına gittim.

Program başlangıcında Şehzade Kültür Merkezi hakkında bilgiler verildi. Bu kültür merkezinde: inceleme ve araştırma kütüphanesi, Al götür-Oku getir kütüphanesi, VCD/Film gösterimleri, Okuma ve Sohbet programları, Seminerler, konferanslar, anma ve kutlama günleri,  Öğrenci ders çalışma etütleri, şiir, musiki ve diğer sosyal etkinlikler yapılıyor. Şehzade Kültür Merkezi çevre yolundan Afyon’a giderken Can Kafe’nin karşısında… İrtibat telefonu: 271 33 44

Halit ERTUĞRUL’un Kendini Arayan Adam isimli eseri 700 bin adet basmış, Kendini Arayan Kadın, Aysel gibi yine yüzbinler basmış kitapların yazarı. Kendini Arayan Adam yakında film olarak hazırlanıyormuş. Halit Ertuğrul hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.halitertugrul.com internet sitesine bir bakmaları yeter sanırım. Halit ERTUĞRUL, bir öğretim üyesi aynı zamanda…

Benim ilgimi çeken yanı, konferansa çok güzel bir örnekle başlamasıydı. Belki sizin de dikkatinizi çekmiştir başlık… AKÜM BİTTİ GELEMİYORUM…

Halit ERTUĞRUL, konferansa başlarken bu örnekle başladı: Ben size konferansta dinlediğim bu gerçek olayı aktarmak istiyorum:

Bir konferansa katılmıştım bir ilimizde diyor. Halit Ertuğrul.  Tabi gazetelerde, ilan yerlerinde afişler asılmış, benim konferans vereceğim ile ilgili… Televizyonlarda, radyolarda konferans haberi var. İrtibat telefonu vermişler konferansı düzenleyenler. Burada beklerken, bir genç benimle konuşmak istemiş. Erkek sesi arayan: “Hocam, sizin geldiğinizi duydum. Sizin kitaplarınızı okudum. Buraya kadar gelip konferans vereceğinizi duydum. Ancak aküm bitti gelemiyorum. Sizi çok seviyorum.” Dedi. Ben de “Akün bittiyse başka bir arabayla gel” diyecektim fakat telefon kapandı, diyor. Allah Allah “Ne demek aküsü bitmek?” Kafamdaki bu soru işareti ile konferans boyunca kendi kendime cevap aramaya çalıştım ancak bulamadım, diyor.

 O gün vermiş olduğum konferansın sonunda kitaplarımı imzalarken, bir bayan bana dedi ki, “Hocam, sizi seven bir oğlum var, sizi bu akşam aramış, ancak aküsü bittiği için gelemedi, size selamı var” deyince.. Tamam dedim, bu tabiri çok merak etmiştim. Şimdi sorayım “Hanımefendi, sizin oğlunuz beni aradı, ancak ben konuyu tam anlayamadım. Allah aşkına ne demek aküsü bitti?” bana izah eder misin? Dedim.

Ah hocam dedi. “Benim oğlum, bir trafik kazası geçirdi. Uzun yıllar oldu. Kendisi bir akü ile çalışan bir arabada ancak oturabiliyor. Sadece boynu tutuyor. Bugün de kendisi gelmek istedi. Arabanın aküsü bitti”, deyince….Anladım ki dedi ve bizlere şu mesajı verdi:

Sizler ne kadar şanslı insanlarsınız ki, ayaklarınız tutuyor, bu salona kadar yürüyerek, kiminiz minübüse binerek, kiminiz kendi aracınızla buraya kadar geldiniz. Şimdi koltuklara oturmuş rahat bir şekilde beni dinliyorsunuz. Beni görüyorsunuz… Siz ne kadar şanslı insanlarsınız, dedi.

Evet öyle değil mi? Biz sabah yatağımızdan kalktığımız zaman yüzümüzü yıkayabiliyor, dişlerimizi fırçalayıp traş olabiliyor, üzerimize elbisemizi giyip, yola çıkabiliyor, işimize gidebiliyorsak aslında ne kadar büyük bir nimetin içindeyiz. Ya yürüyemezsek, ya oturamazsak, ya göremezsek ya da duyamazsak.. Gerçeği, hakikati idrak edemezsek.

YA AKÜMÜZ BİTERSE NE YAPARIZ?


Yorumlar - Yorum Yaz
30 Cüz ve Mesajlar
Ses Gazetesi Yazılarım
Hadislerle İslam
Günlük Program
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam226
Toplam Ziyaret3623892

Uymazsan Trafige

Dini Bilgiler
Google Translate
Her Güne Bir Ayet ve Hadis

Siyer Araştırmaları Merkeziİslam Ansiklopedisi
Hava Durumu
Diyanet Namaz Sitesi
Diyanet PDF
Kuran Elif Bası